Czym jest masaż KOBIDO?

Czy kiedykolwiek natknęliście się na dość egzotyczne słowo kobido ? Zastanawialiście się może co oznacza

i czego dotyczy ?

Na wszystkie pytania (mam nadzieję) znajdziecie odpowiedź w poniższej lekturze. A zatem czym jest masaż KOBIDO? Zapraszam 🙂

Słowem wstępu kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „starożytną drogę do piękna”. To rytuał, podlegający ściśle określonym regułom, bazujący na tradycji medycyny chińskiej, znanej jako „amma”

 (w dosłownym tłumaczeniu – naciskanie i pocieranie). Został importowany do Japonii około XV wieku naszej ery – spopularyzowany w 1472 r.

HISTORIA

Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Według legendy, rytuał ten był wynikiem walki między dwoma mistrzami masażu Anma, przodka Shiatsu. Po konkurencji, która trwała przez kilka miesięcy, bez rozstrzygnięcia zwycięzcy, dwaj nauczyciele postanowili zjednoczyć swoje talenty, aby utworzyć nową technikę masażu twarzy — Kobido.

Przez następnych kilka stuleci tylko rodzina cesarska włączała ją do swoich zwyczajów i czerpała wyjątkowe korzyści. Na szczęście to ograniczenie z upływem czasu zostało zniesione. Dziś technika masażu Kobido cieszy się coraz większym powodzeniem i jest coraz częściej praktykowana w najbardziej prestiżowych instytutach kosmetycznych.

CHARAKTERYSTYKA MASAŻU KOBIDO

Większość metod masażu twarzy działa na jej powierzchni. Kobido, poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy — można powiedzieć, że Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych.

Masaż jest głęboką kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy, zmierza do oddziaływania w różnych aspektach. Kiedy ruch jest powolny, klient ma się zrelaksować, a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że masaż Kobido nigdy nie powinien powodować bólu, chociaż specjalistyczne techniki, czyli szybkie dłonie „latające” nad twarzą klienta odczuwane są na pograniczu bodźca bólowego. Celem japońskiego masażu twarzy jest dokładne i precyzyjne określenie kondycji skóry i praca na punktach akupresurowych, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele. Na przykład technika wibracyjna, którą wykonuje się przy szybkim drżeniu rąk i palców, powszechnie stosowana jest w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz szybkiego uwalniania toksyn z układu chłonnego.

Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

OPIS PRZYKŁADOWEJ SESJI MASAŻU KOBIDO

Zwykle sesja masażu zaczyna się gładkimi i delikatnymi ruchami, które dążą do relaksu klienta i zniwelowania napięcia, szkodliwego na kolejnych etapach rozwoju masażu. Kiedy terapeuta uważa, że nadszedł odpowiedni moment, przechodzi do elementów masażu karku, aby uruchomić krążenie krwi, które prowadzi do skóry twarzy składniki niezbędne do osiągnięcia poprawy i naprawy tkanki.

Dopiero po tych etapach można przejść do najbardziej charakterystycznych i intensywnych technik dla masażu Kobido, czyli: perkusja, szybkie szczypanie, delikatne pociągnięcia, ugniatanie i głębokie wygładzanie skóry. Wszystkie techniki muszą być wykonywane z wielkim zaangażowaniem terapeuty. Celem intensywnych technik jest usunięcie wszelkich napięć, które mają tendencję do zamrożenia mięśni i ich funkcji.

Techniki liftingujące wykonywane są głównie na twarzy, ale mogą być również stosowane na innych częściach ciała, takich jak szyja, dekolt i ramiona.

Żeby bardziej skrupulatnie przyjrzeć się czym jest naturalny przeciwzmarszczkowy japoński masaż twarzy Kobido stworzono protokół, który opiera się na 7 krokach, podczas których twarz jest stymulowana, rewitalizowana, energetyzowana, w celu zwalczania starzenia się.

Z jego skondensowaną formą możecie zapoznać się poniżej.

PROTOKÓŁ

FAZA 1:

PRZYGOTOWANIE SKÓRY

Sekret idealnej cery Japonek tkwi w rytuale oczyszczania, który przebiega w kilku etapach

Krok 1: usunięcie makijażu: usuń nadmiar sebum i rozpuść makijaż za pomocą olejku, który jest zemulgowany z wodą.

Krok 2: Oczyszczanie: usuń “suche” pozostałości, takie jak zanieczyszczenia, kurz, martwe komórki, w tym celu użyj mydła lub delikatnego pieniącego się żelu na bazie roślinnej Krok 3: Tonizuj za pomocą balsamu dostosowanego do potrzeb skóry.

Krok 4: Otwórz “drzwi piękna” owiń twarz ciepłym ręcznikiem (otwiera pory) i zastosuj duże, następujące po sobie naciski, aby zoptymalizować komfort i relaks.

KORZYŚCI

  • cera jest rozjaśniona, oczyszczona i świetlista, + rysy są wypoczęte, znikają oznaki przepracowania, skóra jest zrelaksowana i odzyskuje pogodę ducha, + zanikają oznaki upływającego czasu, skóra jest napięta, ujędrniona i zregenerowana, zmarszczki są mniej widoczne, owal jest na nowo zdefiniowany, + skóra, pobudzona, jest bardziej podatna na przyswajanie składników aktywnych (Dlatego właśnie sensowne jest włączenie go do pielęgnacji twarzyObrazek przeciw starzeniu się)

FAZA 2:

UWAŻNA LEKTURA TWARZY

Dokładna analiza tkanin: kolor, wygląd, faktura i wrażliwość. Informacje te będą niezbędne do dostosowania manewrów w zależności od priorytetów, morfologii twarzy i zaoferowania optymalnego rezultatu.

FAZA 3:

ETAP ZEN

Zmieszaj kilka kropli wybranego olejku eterycznego dostosowanego do potrzeb skóry (drzewo różane, palmarosa, cistus ladanifera, geranium) z olejem roślinnym, którego konsystencja zapewni idealny i długotrwały poślizg. Następnie przejdź do etapu delikatnego kontaktu: naprzemiennego ścierania, wygładzania i powolnych, otulających gestów.

FAZA 4:

UWYDATNIENIE KOŚCI TWARZY

Uciskanie, wygładzanie i rozciąganie całej struktury kostnej twarzy. Ten krok jest wstępem do kolejnego etapu, jakim jest ujędrnienie mięśni skóry.

FAZA 5

DEKONTRAKCJA MIĘŚNI

Ten precyzyjny gest, który różni się od innych masaży i który czyni Kobido tak oryginalnym, jest wykonywany przez pół twarzy. Jest to subtelna mieszanka kilku uzupełniających się technik masażu: tonizujących, stymulujących i rozluźniających manewrów na mięśnie twarzy, aby działać dogłębnie: uwolnić napięcie mięśniowe, przywrócić metabolizm komórkowy, dotlenić tkanki, stymulować odnowę komórkową, aktywować krążenie krwi i limfy oraz zachować młodość skóry.

FAZA 6

STYMULACJA ENERGII

Równoważy krążenie energii w obrębie twarzy i szyi poprzez oddziaływanie na punkty akupunkturowe znajdujące się na drodze meridianów przecinających twarz (jelito grube, pęcherz moczowy, żołądek, potrójny ogrzewacz), ponieważ według medycyny chińskiej dobra dystrybucja energii jest źródłem młodości skóry + stymulacja punktów akupunkturowych + wygładzenie drogi meridianów.

Ten krok zharmonizuje również skórę suchą, tłustą i dojrzałą, której funkcje zostaną przywrócone do równowagi.

FAZA 7

ELIMINACJA TOKSYN

Manewry drenujące w celu: pobudzenia wydalania toksyn z organizmu i nadmiaru płynów limfatycznych, pobudzenia regeneracji komórek i przywrócenia czystej i przejrzystej cery. + Zamknij “drzwi piękna”: owiń twarz chłodnym ręcznikiem (ściąga pory), który zapowiada powrót do spokoju i tonizuje.

Jego skuteczność opiera się na naprzemiennym wykonywaniu precyzyjnych ruchów na twarzy w celu uwolnienia napięć, które sprzyjają napięciu i pojawianiu się zmarszczek. Subtelne połączenie wałkowania palpacyjnego, wygładzania, rozciągania, drenażu, stymulacji punktów akupunkturowych cyrkulacji energii.

Do tego dochodzi ugniatanie każdego 27-centymetrowego kwadratu skóry, co zapewnia efekt odprężenia i regenerację mięśni.

Chociaż ożywczy, łagodny rytm i regularność gestów zapewniają głębokie poczucie relaksu i uwolnienia.

WIZUALNE EFEKTY MASAŻU KOBIDO

Masaż Kobido znany jest jako „niechirurgiczny lifting twarzy”. Dzięki stosowanym technikom można naturalnie i z biegiem czasu:

– zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne;

– zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się skóry;

– odzyskać młodą twarz poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni;

– stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry;

– oczyścić skórę, usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, dzięki czemu dodaje się jej naturalnego blasku;

– zniwelować nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy;

  • stymulować produkcję składników skóry — kolagenu i elastyny

ZDROWOTNE EFEKTY MASAŻU KOBIDO

Efekty wizualne to nie wszystko — masaż Kobido pomaga także rozwiązać wiele dolegliwości zdrowotnych ciała:

– reguluje bilans energetyczny całego ciała;

– walczy ze stresem;

– zapewnia pełny relaks i odprężenie;

– zmniejsza efekty bruksizmu;

– łagodzi bóle głowy;

– pozwoli uniknąć efektu sztywności twarzy;

– zmniejsza problemy z układem pokarmowym;

– poprawia wzrok.

Mam nadzieję, że udało mi się wyczerpać Waszą ciekawość i odpowiedziałam Wam na wszystkie pytania.Dodaj komentarz