fbpx
Skip to content Skip to footer

Dzień zdrowia w firmie – propozycje zajęć dla pracowników

Dzień zdrowia w firmie – propozycje zajęć dla pracowników

Międzynarodowy Dzień Zdrowia, znany również jako Światowy Dzień Zdrowia (World Health Day), obchodzony jest 7 kwietnia każdego roku. Ta data została wybrana, by upamiętnić rocznicę założenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Celem Światowego Dnia Zdrowia jest zwrócenie uwagi na konkretne zagadnienia zdrowotne, które stanowią globalne wyzwanie, oraz promowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do działań mających na celu poprawę zdrowia publicznego na całym świecie.

Każdego roku Światowy Dzień Zdrowia koncentruje się na innej tematyce zdrowotnej, wyznaczając priorytety i cele dla globalnych inicjatyw zdrowotnych. Przykłady tematów z przeszłości obejmują choroby zakaźne, takie jak malaria i HIV/AIDS, niezakaźne choroby, takie jak cukrzyca i choroby serca, a także kwestie związane z zdrowiem psychicznym, ochroną zdrowia matek i dzieci, a także zmianami klimatu i zdrowiem.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia mogą obejmować różnorodne działania, takie jak konferencje, warsztaty, kampanie edukacyjne, publikacje naukowe i akcje medialne. Rządy, organizacje zdrowotne, szkoły i społeczności na całym świecie angażują się w te działania, aby zwiększyć świadomość na temat wybranych zagadnień zdrowotnych i zachęcić do podejmowania działań mających na celu poprawę zdrowia i dobrostanu ludzi na całym świecie.

Jakie pomysły można zrealizować na dzień zdrowia w firmie?

 1. Szkolenia z zakresu zdrowia – ten zakres szkoleń pracowników jest niezwykle dla nich cenny, skzolenia z zakresu zdrowia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Do najczęściej wybieranych szkoleń należą:
  – Pierwsza pomoc
  – Ergonomia pracy
  – Przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym (m.in cukrzyca typu 2, nowotwory, nadciśnienie)
  – Dietetyka
  – Psychologia – (m.in. zarządzanie stresem, przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu)
  – Szkolenia z fizjoterapeutą (dla osób uprawiających sport, dla mam w ramach wsparcia w dbaniu o mięśnie dna miednicy, w ramach przygotowania do sezonów sportowych)
 2. Masaż biurowy – niezastąpiona forma odpoczynku podczas dnia zdrowia, osoby korzystające z masażu biurowego mogą skonsultować się z terapeutą podczas indywidualnej sesji. Masaż biurowy jest zazwyczaj najbardziej atrakcyjną formą atrakcji.
 3. Ćwiczenia i zajęcia ruchowe – ćwiczenia oraz forma ruchu jest wspaniałym uzupełnieniem wykładów dotyczących zdrowia, treningi medyczne, pilates, joga a nawet gry zespołowe przyczyniają się do szerzenia świadomości ciała, a te ostatnie zaciśniają więzi między pracownikami.
 4. Konsultacja z dietetykiem – Analiza składu ciała i bezpośrednia konsultacja z dietetykiem jest dobrym i właściwym początkiem wdrożenia zdrowego stylu życia.
 5. Konsultacja z fizjoterapeutą – osoby borykające się z bólem, dysfuncją mogą skonsultować się ze specjalistą, który nakieruje ich na odpowiednią ścieżkę, podczas konsultacji istnieje możliwość zdiagnozowania i wyleczenia problemu.
 6. Zdrowy catering – Aby zobrazować wpółpracownikom zdrowy styl życia najlepiej jest go pokazać od strony praktycznej, zdrowe cateringi spisują się na medal.

Organizacja Dnia Zdrowia w firmie to świetny sposób na promowanie zdrowego stylu życia i dobrostanu pracowników, co może przynieść korzyści zarówno dla nich samych, jak i dla całej organizacji. Oto kilka kroków, które pomogą Ci zorganizować udany Dzień Zdrowia:

 1. Ustalenie celu:
  Zdecyduj, jakie konkretnie aspekty zdrowia chcesz promować (np. aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, zdrowie psychiczne).
  Określ, jakie zmiany lub rezultaty chcesz osiągnąć wśród pracowników.
 2. Planowanie:
  Wybierz datę, która nie koliduje z innymi ważnymi wydarzeniami w firmie.
  Ustal budżet i zasoby, jakie są dostępne na organizację wydarzenia.
 3. Zaprojektowanie programu:
  Rozważ różnorodne aktywności, takie jak warsztaty, wykłady, zajęcia fitness, sesje jogi, konkursy na zdrowe przepisy czy bezpłatne badania zdrowotne.
  Zatrudnij ekspertów, takich jak fizjoterapeuci, dietetycy, trenerzy personalni, psychologowie, którzy mogą poprowadzić zajęcia i wykłady.
 4. Komunikacja i promocja:
  Informuj pracowników o nadchodzącym Dniu Zdrowia za pomocą e-maili, plakatów, i wewnętrznych kanałów komunikacji.
  Podkreśl korzyści płynące z uczestnictwa i zachęcaj do aktywnego udziału.
 5. Zaangażowanie pracowników:
  Zaproś pracowników do udziału w planowaniu i organizacji, aby lepiej dostosować wydarzenie do ich potrzeb i zainteresowań.
  Przydziel rolę ambasadorów zdrowia wśród pracowników, którzy mogą promować wydarzenie i motywować innych do udziału.
 6. Logistyka:
  Zarezerwuj odpowiednie przestrzenie w firmie lub na zewnątrz na planowane aktywności.
  Zapewnij niezbędne sprzęty i materiały, takie jak maty do jogi, sprzęt fitness, materiały edukacyjne.
 7. Feedback i ocena:
  Po wydarzeniu zbierz opinie od uczestników, aby dowiedzieć się, co się podobało, a co można poprawić.
  Oceń realizację celów wydarzenia i jego wpływ na dobrostan pracowników.
 8. Kontynuacja działań:
  Rozważ wprowadzenie regularnych działań promujących zdrowie w miejscu pracy, takich jak cotygodniowe zajęcia fitness, świeże owoce w biurze, czy programy wsparcia psychologicznego.

Pamiętaj, że sukces Dnia Zdrowia zależy od zaangażowania i uczestnictwa pracowników. Promowanie zdrowego stylu życia w miejscu pracy przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i całej organizacji poprzez zwiększenie satysfakcji z pracy, poprawę zdrowia i redukcję absencji chorobowej.

Nasza firma specjalizuję się w oranizacji Dni Zdrowia w firmie i tego typu wydarzeniach, pomożemy Ci zadowolić współpracowników 🙂

Oprócz masażu biurowego w ofercie mamy również porady dietetryków, psychologów oraz treningi z fizjoterapeutami, trenerami personalnymi i instruktorami jogi. Zapraszamy! biuro@masujmnie.pl

Leave a comment

subskrybuj i śledź promocje

Subskrybuj i śledź promocje