fbpx
Skip to content Skip to footer

Jak przygotować się do masażu?

Jak przygotować się do masażu?

Wiele osób zastanawia się jak najlepiej przygotować się do masażu?  Jak się ubrać? Jak zorganizować miejsce, w którym ten masaż będzie się odbywał? Jakie przedmioty uszykować na przyjazd terapeuty?
W tym artykule odpowiemy na wszystkie najczęściej zadawane pytania przez osoby masowane.
Warto o nich wiedzieć, ponieważ jest to gwarancją, by skorzystać z dóbr masażu w stu procentach.

OGÓLNE ZALECENIA:

 • Masaż wykonywany jest w pozycji leżącej, najczęściej w leżeniu przodem – czyli na brzuchu, co za tym idzie ważne jest, by nie spożywać posiłku do 1,5 godziny przed przyjściem do salonu lub przyjazdem terapeuty do domu. Może utrudnić to przeprowadzenie zabiegu, ponieważ osoba masowana będzie w takim przypadku odczuwać ciężkość oraz pełność, nie rozluźni swojego ciała na tyle, by mięśnie były w stu procentowym uelastycznieniu.
 • Nie spożywaj, dużo napojów z kofeiną lub kawy, ponieważ ma to wpływ na układ nerwowy. Celem masażu jest relaksacja lub pobudzenia mięśni, dlatego wypicie zbyt dużej ilość płynów, może utrudnić osiągnięcie zamierzonego celu.
 • Oczyść swoje ciało w celu zmycia ze siebie wcześniej nakładanych kosmetyków. Jest to nie odstąpiony element w przygotowaniu do masażu. Ma to ogromne znaczenie na dostarczenie substancji odżywczych do mięśni oraz zwiększenie zdolności oddychania skóry. Dodatkowo kąpiel czy też prysznic przed masażem poprawia komfort pracy masażysty.
 • Zdejmij biżuterię z nadgarstków, palców czy szyi. Masażysta, dzięki temu, będzie miał możliwość swobodnego dostępu do tych miejsc, a ozdoby nie ulegną uszkodzeniu.
 • Zepnij włosy. Umożliwi to masażyście łatwe dojście do odcinka szyjnego i potylicy. Jednocześnie zapewni to komfort osobie masowanej.
 • Przygotuj się na zadawanie pytań, w celu wypełnienia karty pacjenta. Między innymi o przebyte choroby, aktualny stan zdrowia, dokładne określenie miejsca bólu lub przy jakich czynnościach się on pojawia.
 • Zadbaj o wyciszenie organizmu, puszczając sobie wcześniej muzykę relaksacyjną, czy odpoczynek w cichym pomieszczeniu. Ma to związek z obniżeniem napięć mięśni spowodowanych stresem. Może być to bardzo pomocne przy zabiegu.
 • Pij wodę. Nawodnienie organizmu przed jak i po masażu (i nie tylko), ma związek z wypukiwaniem toksyn zgromadzonych w organizmie. By dobrze dotlenić tkanki, trzeba je na początku oczyścić. Woda jest na to najlepszym preparatem.
 • Ubiór. Miej na sobie luźne ubranie. Pozwoli Ci to na szybkie zdjęcie go do masażu. Po ukończonym seansie będziesz w stanie dostrzec dobre strony tej formy odzieży, ponieważ gdy mięśnie będą w stu procentowym rozluźnieniu, nie będziesz miał chęci zakładać obcisłych, dopasowanych rzeczy.
 • Pamiętaj o dobrym nastawieniu. Pozytywne nastawienie zagwarantuje o wiele lepsze odczucia wykonanego masażu.
 • Zabronione jest zażywanie środków odurzających, czy picie alkoholu przed masażem lub w jego trakcie.
 • Szanujemy każdą osobę, do której się wybieramy i prosimy o uszanowanie nas jako profesjonalistów. Zabieg zostanie natychmiastowo przerwany, jeśli zachowanie klienta będzie nieadekwatne do sytuacji, a koszty nie zostaną zwrócone.

MASAŻ W DOMU.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO MASAŻU?

Na początku opiszemy, jak wygląda taka wizyta:

 • Masażysta zjawia się od 5 do 10 minut przed rozpoczęciem masażu u klienta.
 • W przypadku pierwszej wizyty zostaje wypełniona karta pacjenta z informacjami o stanie zdrowia osoby masowanej, dodatkowo są opisane w niej przeciwwskazania lub ich brak. Każdy klient ma obowiązek wypełnienia swoich podstawowych danych: imię, nazwisko, data urodzenia. Następnie złożenie podpisu się pod tym dokumentem. Każdy pacjent posiada własną kartę.
 • Miej na sobie bieliznę. Dostępne są jednorazowe majtki, o które można poprosić w trakcie zamawiania wizyty.
 • W trakcie wykonywanego zabiegu klient jest proszony o zgłaszanie wszelkich dolegliwości. Doceniamy chęć wyciszenia się osoby masowanej, lecz wszelkie uwagi są ważnym elementem, w celu lepszych odczuć, jak i zwalczaniu bólu.
 • Po masażu klient powinien przez około pół godziny odpocząć i wypić szklankę wody.

Przed przyjazdem masażysty do domu, każda osoba masowana powinna być już gotowa do zabiegu. Powinna wykonać takie czynności jak:

 • Odbyć kąpiel bądź prysznic. Ważne jest, by zrobić to przed przybyciem masażysty w swoim domu, aby czas jaki jest przeznaczony na masaż został w pełni wykorzystany.
 • Przed masażem, klient jest proszony o przygotowanie dwóch dużych ręczników i jednego mniejszego. Będą one użyte na okrycie stołu do masażu jak i przykrycie ciała.
 • Zapewnij miejsce masażyście by mógł rozłożyć swój sprzęt i poruszać się wokół niego swobodnie. Ten czynnik odbije się na jakości Twojego masażu.
 • Przed pierwszym i każdym kolejnym masażem klient powinien poinformować o swoich dolegliwościach i obecnym stanie zdrowia. Masażysta rozpoczyna wizytę od pozyskania tych informacji.
 • Można przygotować swoją ulubioną muzykę, włączyć ją na sprzęcie domowym lub przekazać masażyście. Terapeuta ma zawsze przy sobie głośnik z przykładową muzyką relaksacyjną.
 • Zapoznaj się z propozycjami olejków poślizgowych używanych do masażu. Jeżeli jesteś przyzwyczajony do produktów z Twojej własnej kosmetyki i chciałbyś by to właśnie z nim masaż został wykonany – przekaż go terapeucie, zostanie użyty!
 • Przygotuj szklankę wody dla masażysty, jeśli jest to możliwe.
 • Po masażu powinieneś odpocząć chwilę na łóżku. Ważne jest by nie wstawać od razu po zabiegu, aby nie wywołać zawrotów głowy. Następnie pamiętaj o półgodzinnym odpoczynku i wypiciu szklanki wody.

MASAŻ W SALONIE

Wszystko odbywa się podobnie jak w wyżej wymienionych punktach. Jedyną różnicą jaka występuje w tym przypadku jest odbywanie się masażu w punkcie stacjonarnym.
Jeżeli chodzi o kwestię kąpieli przed zabiegiem – w punktach masażu dostępny jest prysznic, gdzie możesz w pełni przygotować swoje ciało na odbycie terapii.

Jest wiele zwolenników masaży z dojazdem do domu jak i odbywających się w salonie.

Przedstawiamy plusy korzystania z mobilnego masażu:

 • Oszczędność czasu. Mieszkając w dużym mieście jest on na wagę złota. Korki, duży ruch na drodze, to czynniki, które nie mają pozytywnego wpływu na nasze samopoczucie. Od tych zdarzeń brakuje chęci na masaż i nie mamy możliwości na wyciszenie się przed terapią. Pamiętając, że jest to bardzo ważna część właściwego przygotowania.
 • Zacisze domowe może stać się miejscem, w którym zrelaksujemy się najlepiej jak to możliwe. W swoich azylach czujemy się najpewniej. Takie małe rzeczy mają wpływ na pozytywny rezultat po masażu.
 • Higiena osoby masowanej. Gdzie, jak nie u siebie w łazience? Pewność o czystość prysznica, toalety. Przetarcie ciała własnymi ręcznikami.
 • Urokiem masażu z dojazdem do domu jest intymność. Pozwala na większą pewność siebie, czyli rozluźnienie mięśni.
 • Brak zmartwień o transport, którym musielibyśmy dotrzeć na masaż do punktu. To masażysta przyjeżdża własnym samochodem, z własnym sprzętem, do Twojego domu.
 • W przypadku, gdy kontuzja wystąpi nagle, jest możliwość zamówienia masażu przez stronę internetową lub za pomocą numeru telefonu. Czas rozpoczęcia masażu, od momentu złożenia zamówienia, trwa do około godziny, ze względu na fakt dojazdu do domu klienta

Wypunktowane zalecenia, jak przygotować się do masażu w domu bądź salonie, pozwolą Ci przyszykować się do niego jak najlepiej. Wiele zależy od Ciebie, jak podejdziesz do masażu, czy zastosujesz nasze porady. Pamiętaj, że masaż jest zabiegiem fizjoterapeutycznym. Oddziałuję na tkanki w Twoim organizmie.
Masaż to przyjemność, czas na wyciszenie, zrelaksowanie organizmu, ale trzeba pamiętać również o odpowiedzialnym podejściu.
Nie spożywaj posiłku do półtorej godziny przed masażem, informuj o aktualnym stanie swojego zdrowia, kiedy podczas masażu odczujesz jakiś ból, powiedz o tym terapeucie.  
Przy pierwszej wizycie nasi masażyści przedstawiają przeciwwskazaniach i wskazaniach do masażu. Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytania lub nie będziesz czegoś rozumiał, terapeuci rozwieją twoje wątpliwości. Jesteśmy do waszej dyspozycji.

Po zapoznaniu się ze wskazówkami do przygotowania się, jesteś już gotowy/gotowa na odbycie masażu. W takim razie do dzieła!

Skontaktuj się z nami:

Zarezerwuj wizytę na naszej stronie internetowej lub zamówi wizytę telefonicznie.

Zapraszamy!

Leave a comment

subskrybuj i śledź promocje

Subskrybuj i śledź promocje