Który masaż wybrać?

Przed skorzystaniem z usług masażysty często zastanawiamy się jaka jest różnica między terapiami, czy są to zabiegi skuteczne, jak wygląda zabieg masażu i który masaż wybrać?

Wybór zabiegu powinien być uzależniony od naszej POTRZEBY. Pytanie pierwsze jakie powinniśmy sobie zadać to na czym właściwie nam zależy? Czy chcemy pozbyć się bólu, czy jesteśmy przemęczeni i potrzebujemy relaksu, a może zależy nam na poprawie kondycji skóry i jej wyglądu bądź chcemy pozbyć się nadmiaru limfy?

Gdy chodzi o ból to wyborem jaki powinniśmy rozważać jest niewątpliwie masaż leczniczy. Masaż leczniczy ma za zadanie pozbycie się lub zminimalizowanie bólu, terapeuta/tka używa do tego celu technik głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania a nawet technik masażu tkanek głębokich lub terapii punków spustowych. Na początku wizyty należy się przygotować na krótki wywiad z masażystą/tką, potrzebny do ustalenia calu terapii i potwierdzenie braku przeciwwskazań.

Masaż tkanek głębokich jest również nakierowany na walkę z bólem, zabieg polega na powolnych ruchach terapeuty w celu rozluźnienia powięzi. Podczas masażu nie terapeuta/tka nie używa olejku lub używa w minimalnej ilości, po to by jego dłonie nie ślizgały się po skórze pacjenta. Polecamy usługi masażu tkanek głębokich, ponieważ jego efekty są bardzo zadawalające 🙂

Kolejnym masażem z grupy masażów leczniczych jest drenaż limfatyczny. Jeśli mamy choroby układu krążenia, powodujące puchnięcie kończyn i zatrzymanie się limfy – ten rodzaj zabiegu będzie najlepszym wyborem. Drenaż limfatyczny polecany jest również po operacjach i zawsze jeśli jest wskazaniem przez lekarza.

Jak masaż leczniczy nakierowany jest na zwalczanie lub łagodzenie bólu, tak masaż relaksacyjny sprawdzi się w przypadku przewlekłego zmęczenia, długotrwałego stresu lub po prostu chęci odprężenia się. Do masażu relaksacyjnego używamy technik takich samych jak w przypadku leczniczego tj. głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, natomiast ich intensywność będzie się różniła.
W naszej firmie wyznajemy filozofię, że aby rozluźnić umysł należy rozluźnić mięśnie, więc nasi terapeuci skupiają się na napiętych mięśniach, włączając jednocześnie techniki relaksacyjne, które opracowaliśmy i zebraliśmy przez lata doświadczeń. Do masażu relaksacyjnego sprawdzi się wyciszająca muzyka i odpowiedni nastrój, co spotęguje uczucie odpoczynku.

Masaż sportowy to doskonała opcja dla osób czynnie uprawiających sport. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj zabiegu stosujemy bezpośrednio przed treningiem lub po jego zakończeniu. Dzięki zastosowaniu masażu przed ćwiczeniami będziesz mógł zwiększyć efekty swoich starań poprzez poprawę ukrwienia i elastyczności tkanek. Po treningu masaż sportowy pomoże w szybszym pozbyciu się kwasu mlekowego z mięśni oraz przyspieszy trofikę tkanek zapobiegając tym samym powstaniu DOMS (zespołu opóźnionego bólu mięśniowego), więc innymi słowy zabieg przyspieszy proces regeneracji tkanek.

W swojej ofercie możemy zaproponować również korzystanie z masażu bańką chińską. Bańka chińska nie bez powodu jest wynoszona na piedestały. Bańka chińska działając podciśnieniowo skutecznie stymuluje swobodny przepływ limfy, pomaga to w szybszym pozbyciu się toksyn z organizmu jak i w pozbyciu się cellulitu. Żeby zabiegi z użyciem bańki miały rezultat należy zadbać o regularność ich wykonywania i odpowiednią częstotliwość. Zalecana przez nas to min. 2 razy w tygodniu przez okres ok. 1-2 miesięcy. Efekty będą lepsze gdy poza masażem dołączymy zdrowe odżywianie i regularne treningi.

Masaż prenatalny – kobiet w ciąży może zostać wykonany w momencie prawidłowego przebiegu ciąży i bez przeciwwskazań od lekarza prowadzącego, najlepiej gdyby przyszła mama była po zakończeniu pierwszego trymestru ciąży. Pozycja jaką obiera podczas masażu pacjentka to pozycja w leżeniu na boku, podudzie i ramiona oparte są o ręczniki lub specjalne do tego przystosowane wałki lub poduszki. Po urodzeniu kobiety często skarżą się na bóle odcinka piersiowego lub lędźwiowego (najczęściej) spowodowany karmieniem noworodka i zmianami fizjologicznymi w ciele, więc dostajemy masę zapytań o to kiedy masaż po porodzie? , na które zapraszamy do wcześniejszego artykułu.

Masaż biurowy, inaczej zwany work-site, nad którym nie musimy się zastanawiać przed wizytą terapeuty lub wizytą w gabinecie masażu. Dlaczego? Ponieważ ten rodzaj masażu ma zastosowanie głównie w pracy, podczas spotkań towarzyskich, konferencjach i innych wydarzeniach. Masaż biurowy wykonywany jest na specjalnym krześle do masażu i ciało pacjenta ułożone jest jak na klęczniku. Pozycja pozwala na opracowanie pleców, karku, szyi, głowy i kończyn górnych a czas zabiegu waha się w zależności od potrzeb od 10 do 30 minut. Jest odpowiedni dla pracowników biurowych i innych również, dlatego że nie ma konieczności rozbierania się i używania olejków, a krótszy czas pozwala na zagospodarowanie masażu w przerwę.

Istnieje wiele innych odmian masażu, w podziale na kulturę i zastosowania. Wymieniliśmy te, z których najczęściej zdarza się wszystkim korzystać i stanowią podstawę masażu klasycznego. Przed wizytą masażysty lub w gabinecie w razie wątpliwości najlepiej jest skontaktować się telefonicznie i rozwiać wszelkie wątpliwości. Z naszej strony polecamy każdy wyżej wymieniony rodzaj masażu jeśli zaistnieje potrzeba z jego korzystania 🙂Dodaj komentarz