fbpx
Skip to content Skip to footer

Masaż biurowy – najlepszy benefit dla pracowników

Czy słyszałeś kiedyś o masażu biurowym?
Czy zastanawiasz się jak funkcjonuje i co właściwie może zdziałać masaż biurowy?
Skąd ta nazwa?

Historia terapii masażu sięga tysięcy lat. Pierwsze medyczne zapisy na temat wykonywania masażu znajdują się w starożytnych Chinach i Egipcie. Okrycie, że dotyk może spowodować zmniejszenie dolegliwości bólowych okazało się bardzo istotne dla medycyny, toteż nie dziwne, że lekarze tamtych dziejów leczyli bardzo często przez wykonywanie masażu swym pacjentom. Pomimo łagodzenia bólu masaż miał zastosowanie w pozbywaniu się obrzęków czy zmniejszeniu lub pozbyciu się stresu.
Dziś masaż postrzegamy raczej jako uzupełnienie całej terapii, choć niektórzy zwolennicy owej metody są przekonani o możliwości leczeniu masażem. Oczywiście nasz zespół jest jak najbardziej w gronie osób, którzy nie tylko przyczyniają się do lepszego samopoczucia innych, ale również obserwujemy możliwości wyleczenia bólu przez zastosowanie masażu. W dobie dzisiejszych czasów i cyfryzacji coraz więcej firm zatrudnia pracowników biurowych i coraz więcej osób na świecie spędza najwięcej godzin w pozycji siedzącej. Godziny pracy stale się wydłużają co może prowadzić do bólu spowodowanego długotrwałą, niezmienną pozycją ciała.

Szeroka gama firm wprowadza dodatkowe atrakcje dla pracowników, aby między innymi zrekompensować im czas, który poświęcają w na pracę przy komputerze w pozycji siedzącej. Benefity te mają również zadanie niwelowanie bólu, który jest nieodzownym elementem pracy biurowej. Najczęstszą formą benefitu, który wybiera zarząd danej firmy są pakiety medyczne lub karnety na zajęcia sportowe typu siłownia czy basen. Są to rozwiązania, które umożliwiają dogodzenie większej ilości pracowników włączając niekiedy w program ich rodziny. Coraz częściej pracodawca decyduje się na wprowadzeniem stałej usługi masażu biurowego. Ze swojego doświadczenia możemy powiedzieć, że masaż w biurze cieszy się wysokim uznaniem wśród pracujących osób i prawie nigdy usługa nie idzie na straty, ponieważ grafiki na masaż zawsze są zapełniane, a i na liście rezerwowej również jest pełno chętnych osób.

Poza gronem usatysfakcjonowanych pracowników zalety jakie niesie za sobą masaż biurowy są ogromne. Możemy w szybki i skuteczny sposób pozbyć się lub zmniejszyć dolegliwości bólowe występujące w rejonach pleców, barków, szyi, głowy lub kończyn górnych, jak i w krótkiej przerwie zrelaksować pracownika, co w efekcie podnosi jego efektywność pracy. Pozbywając się bólu często ograniczamy ilość zwolnień lekarskich nim spowodowanych. Wyleczymy nie tylko ból w okolicy pleców, ale możemy wpłynąć na zmniejszenie dolegliwości ze strony migren czy entezopatii jak na przykład często występujących przy pracy biurowej łokciu tenisisty czy golfisty.

Masaż biurowy – najlepszy benefit dla pracowników

Skąd nazwa?

Masaż work site – tak nazywa się w oryginale nasz popularny masaż biurowy. Oznacza po prostu masaż w miejscu pracy. Jak wiele innych usług i rzeczy specjalnie przystosowanych dla grupy pracowników biurowych powstała również specjalna forma masażu.

masaż biurowy na evencie
Masaż work site

Dlaczego masaż biurowy jest wyjątkowy?

Przede wszystkim zalet wykonywania masażu biurowego należy szukać w samej pozycji masowanego.
Nie jest to tradycyjna, leżąca pozycja a siedząca na specjalnym, przystosowanym do tego, ergonomicznym krześle. Pozycja umożliwia oparcie całego ciężaru ciała na poduszce klatki piersiowej, co jest doskonałym elementem w odciążeniu odcinka lędźwiowego i odczuwaniu ulgi w przypadku jego przeciążeniu.
Głowa oparta na zagłówku odciąża i daje dostęp do karku i szyi. Przedramiona również oparte są nieco z przodu i jest to gwarancja zrelaksowanego ciała. Masaż biurowy wykonywany jest przez ubranie w większości przypadków. Oczywiście jeśli sytuacja i czas pozwalają na rozebranie się, nie stanowi dla nas problemu wykonanie masażu na naturalnym oleju do masażu.

W przypadku wykonywania masażu przez ubranie nie tracimy czasu na rozbieranie się i składanie ubrań. Opracowana technika masażu work site pozwala skutecznie wymasować plecy, aby masujący był zadowolony z efektu pracy masażysty. Nasza firma Masuj Mnie dopracowała specjalną, swoją technikę wykonywania masażu biurowego łącząc najbardziej sprawdzone i wypracowane techniki twardsze z miękkimi, relaksacyjnymi.  Połączenie to czyni masaż efektywnym a jednocześnie bardzo relaksującym. Przed wykonaniem masażu nasi masażyści zawsze pytają masowanego, gdzie aktualnie czuje ból lub z czym ma problem i skupiają się na nim, by w końcu był rozwiązany. Techniki, których używamy podczas masażu biurowego to rozcieranie, ugniatanie, elementy terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich. Przed lub po masażu pracownik może dowiedzieć się od masażystów jak sam na co dzień może sobie pomóc wykorzystując przedmioty, które ma pod ręką oraz jakie ćwiczenia wzmacniające i rozciągające może wykonać, aby odczuć ulgę w bólu, który mu doskwiera.

Jak wygląda organizacja masażu biurowego?

Cała organizacja masażu w biurze odbywa się poza kulisami przeciętnego pracownika. Pracodawca określa liczbę pracowników i czas masażu przeznaczony na jednego z nich oraz pozostałe, dodatkowe informacje, które są dla niego istotne. Masuj Mnie sporządza grafik masażu, który następnie jest udostępniany dla każdego pracownika, aby każdy mógł się wpisać na dogodny dzień i godzinę. Masażysta lub masażyści, którzy zostają oddelegowani do biura przyjeżdżają na miejsce, rozstawiają sprzęt i są gotowi do pracy. Każdy z pracowników ma swoją godzinę masażu, więc pojęcie kolejek jest nam obce ?

W odróżnieniu od masażu w salonie masaż biurowy pozwala na wykonanie jednocześnie masażu kilku osób w tym samym czasie! Dzieje się to za sprawą kilku stanowisk pracy, które możemy zorganizować dla większej ilości pracowników i/lub potrzeb.

Ile trwa masaż biurowy?

Masaż biurowy może trwać od 10 do 30 minut przeznaczonego czasu dla jednego pracownika. Optymalnym czasem, rekomendowanym przez naszą firmę jest czas 20-30 minut. Pozwala na wnikliwym skupieniu się na ewentualnym problemie oraz na dokładniejszym opracowaniu kończyn górnych.

Kto wykonuje masaż biurowy?

Na usługę masażu biurowego oddelegowujemy tylko wykwalifikowane osoby z tytułem magistra fizjoterapii, licencjatu fizjoterapii oraz technika masażysty. W naszej firmie nie zatrudniamy osób bez wyżej wymienionego tytułu, a po zatrudnieniu nasz terapeuta przechodzi szereg szkoleń przygotowujących do pracy, w której wykonywany jest masaż biurowy lub masaż z dojazdem do domu klienta.

Czy są przeciwwskazania do masażu biurowego?

Jak w każdym rodzaju masażu przed skorzystaniem należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, które są dostępne na naszej stronie internetowej https://masujmnie.pl/ w zakładce ,,Regulamin”. Każdy, kto zamówił masaż lub będzie korzystał z masażu biurowego powinien zapoznać się z treścią regulaminu i po akceptacji możemy wykonać zabieg masażu.

Do najważniejszych przeciwwskazań należą wszystkie stany ostre i zapalne (podwyższenie temperatury ciała, zapalenia, przerwanie ciągłości naskórka), wczesne stany pooperacyjne, choroby narządów jamy brzusznej, nowotwory, ciąża (1 trymestr), menstruacja, zaawansowane choroby układu krążenia, nadciśnienie – nieregulowane farmakologicznie oraz bezwzględnie stan po spożyciu alkoholu i substancji odurzających.

Czy będąc w ciąży mogę korzystać z masażu biurowego?

Jak zostało napisane wyżej w przeciwwskazaniach – kobiety w ciąży mogą mieć wykonany masaż biurowy, ale w przypadku, gdy ciąża przebiega prawidłowo. Należy oczywiście uwzględnić pierwszy i ostatni trymestr ciąży. W pierwszym o ile nie ma zakazu od lekarza prowadzącego możemy wykonać masaż. W trzecim trymestrze również jest możliwość wykonania masażu biurowego, natomiast pozycja dla kobiety w ciąży może okazać się nie do końca wygodna ze względu na rosnący brzuszek 🙂 w takiej sytuacji skracamy czas trwania zabiegu bądź modyfikujemy pozycję tak, by była dla kobiety najbardziej odpowiednia.

Czy masaż biurowy można spotkać tylko w korporacji lub biurze?

Nie! Masaż biurowy to atrakcja nie tylko w trakcie pracy biurowej. Każdy niezależnie od formy pracy może zamówić usługę masażu biurowego. Do różnych branży zdarzyło nam się dojeżdżać m.in.: restauracji, stomatologów, kosmetologów, mechaników.

Masaż biurowy to również ciekawa forma atrakcji na różnego rodzaju wydarzeniach takich jak: event, imprezy firmowe, konferencje, wigilie firmowe, targi (usługa świetnie przyciąga klientów), wydarzenia zorganizowane przez miasta (biegi, maratony, dni seniorów, dzień dziecka itp.), konkursy.

masaż podczas konferecji

Jak zamówić masaż biurowy?

By móc cieszyć się zbawienną mocą masażu biurowego wystarczy wykonać jeden telefon lub napisać jednego e-maila ? Firma Masuj Mnie jest organizatorem masażu biurowego na terenie całej Polski. Nasi masażyści mogą być gościem w Waszych biurach w największych miastach kraju takich jak: Warszawa, Lublin, Rzeszów, Wrocław, Kraków.

Masujemy nie tylko regularnie w biurach, ale również na wydarzeniach okolicznościowych i zachęcamy do skorzystania z masażu biurowego w najodleglejszych zakątkach naszej pięknej Polski jak miejscowości nadmorskie lub górskie! ?

Skontaktuj się z nami:

biuro@masujmnie.pl

tel: 730606075

Leave a comment

subskrybuj i śledź promocje

Subskrybuj i śledź promocje