fbpx
Skip to content Skip to footer

Masaż dla kobiet w ciąży Warszawa

Masaż dla kobiet w ciąży Warszawa

Od lat nasz zespół stara się wam pomagać na różnym etapie życia. Jednym  z nich i absolutnie wyjątkowym jest czas ciąży. Jest to czas największych zmian w organizmie kobiety. Wraz ze zmianami związanymi z ciążą dochodzi niestety do wielu przeciążeń w układzie ruchu. Zmiana postawy, przeniesienie środka ciężkości oraz dodatkowe kilogramy sprawiają często, że dochodzi do stanów zapalnych tkanek miękkich lub ich nadmiernemu przeciążeniu. W efekcie kobieta ciężarna odczuwa ból.

Co najczęściej może boleć w ciąży?

 1. W 1 trymestrze ciąży kobieta może zmagać się z bólami podbrzusza, przypominającymi miesiączkę. Ból wywołany jest przez rozciągającą się macicę, która dodatkowo naciska na tkanki z nią graniczące i pośrednio przyczyniać się może do bólów w dalszych regionach ciała.
 2. Odcinek lędźwiowy kręgosłupa – wraz ze wzrostem płodu oraz macicy w tym regionie dochodzi do nadmiernej pracy mięśni. Powodować może to ból i dyskomfort mięśni przykręgosłupowych i innych mięśni pleców.
 3. Odcinek piersiowy kręgosłupa  i kark – w ciąży obserwujemy wzrost gruczołów piersiowych. Razem z powiększaniem piersi zmienia się ich waga, co może się przyczyniać do obciążenia mięśni prostowników ale także obręczy barkowej. W tym regionie może również dochodzić do mniejszego ukrwienia danych regionów.
 4. Ból głowy w ciąży – Często kobiety zgłaszają tę dolegliwość, zazwyczaj w 1 trymestrze ciąży. Ból głowy może być związany z szybko rosnącym progesteronem w organizmie, a więc często jest to zupełnie fizjologiczne.
 5. Skurcze łydek – to kolejna dolegliwość kobiet w ciąży, która może nawet wybudzać w nocy. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie oraz o zdrową, bogatą dietę, która dostarczy Ci niezbędnych minerałów i witamin.
 6. Ból jednej łydki/stopy – Jeśli zaobserwujesz u siebie ból i/lub spuchnięcie tylko jednej nogi, koniecznie zgłoś się do swojego lekarza prowadzącego, objawy mogą nawiązywać do zakrzepicy żył głębokich.
 7. Drętwienia dłoni – w ciąży pod wpływem powiększających się piersi może dochodzić do słabszego ukrwienia rejonu splotu ramiennego, może się to objawiać drętwieniem kończyn górnych.

Czy mogę skorzystać z masażu będąc w ciąży?

Masaż prenatalny jest ratunkiem dla wielu kobiet w ciąży. Pomaga bowiem pozbyć lub złagodzić ból będący wynikiem zmian biomechanicznych i przyrostem wagi. Z masażu mogą korzystać kobiety będące w fizjologicznej, nie zagrażającej życiu dziecka i kobiety ciąży. Warto decyzję o pójściu na masaż wcześniej omówić z lekarzem prowadzącym. Jeśli nie widzi przeciwwskazań jak najbardziej możesz skorzystać z usługi masażu dla kobiet w ciąży.

Czy masaż kobiet w ciąży różni się od zwykłego masażu?

Istnieją pewne różnice w masażu dla kobiet w ciąży oraz masażu klasycznego. Przede wszystkim kobieta w ciąży kładzie się podczas zabiegu na lewym lub/i prawym boku (w zależności od stopnia zaawansowania ciąży oraz preferencji kobiety). Techniki masażu różnią się od tradycyjnych, w tej formie nie znajdziemy zastosowania dla nadmiernego rozcierania oraz oklepywania. Intensywność dobierana jest indywidualnie do potrzeb kobiety. W masażu prenatalnym brzuch masuję się delikatnie lub wcale jeśli pacjentka czuje obawy.

Ile trwa masaż prenatalny?

Nasza usługa masażu dla kobiet w ciąży trwa zazwyczaj 60 lub 90 minut. W tym czasie opracowujemy całe ciało kobiety wyłączając (opcjonalnie) brzuch i twarz.

Masaż kobiet w ciąży z dojazdem do domu.

Dzięki naszym usługom masażu z dojazdem do domu nie musisz się o nic troszczyć w drodze na zabieg. Możesz całkowicie się rozluźnić a my zrobimy wszystko inne 😊

Terapeuta/tka przyjedzie pod wskazany adres mając ze sobą stół oraz odpowiedni kosmetyk. Jeśli jesteś przekonana do innego kosmetyku, śmiało możesz przekazać terapeucie/tce by zastosować je podczas sesji masażu.

Przeciwwskazania do masażu w ciąży:

 1. 1 trymestr ciąży i końcówka 3 trymestru (od 37 tygodnia ciąży)
 2. Choroby sercowo-naczyniowe
 3. Cukrzyca ciążowa
 4. Stany Zapalne
 5. Niedokrwistość
 6. Inne choroby wpływające na nieprawidłowy przebieg ciąży

Jeśli mimo powyższych przeciwwskazań chcesz skorzystać z usług masażu skontaktuj się i omów to z lekarzem ginekologiem.

Leave a comment

subskrybuj i śledź promocje

Subskrybuj i śledź promocje